خدمات ما

مطمئن باشید نیاز شما را بر آورده میکنیم

تاریخچه سیستم‌های نوین نصب در صنعت ساختمان

شاید به جرات بتوان گفت سبک‌سازی ساختمان بزرگترین هدفی است که مهندسان و پژوهشگران در گذر تاریخ صنعت ساختمان به سوی آن قدم برداشته‌اند. اما این تنها چشم انداز بشر نبوده است و همواره به دنبال سرعت بخشیدن به ساخت و صنعتی سازی ساختمان‌ها بوده است. اجرای پروژه‌های ساختمانی در کوتاه ترین زمان ممکن هدفی است که همواره ذهن بشر را به خود مشغول ساخته است. این دو موضوع مهم یعنی سبک سازی ساختمان و افزایش سرعت ساخت، منجر به حفظ سرمایه‌های بشری در کنار حداقل آسیب به محیط زیست می‌گردند.

به عنوان مثال استفاده از انکرها و رول بولت‌ها به ما کمک می‌نماید که عملیات بتن ریزی و قالب بندی را انجام دهیم و پس از ساخت، نصب المان‌های مختلف را با بالاترین سرعت ممکن با دقت و سهولت اجرا نماییم. بدیهی است که این تنها ایده اولیه است و انجام آن تنها به شرطی ممکن می‌ باشد که از پاسخگویی طراحی نصب خود مطمئن باشیم و اطمینان حاصل نماییم که چنین طرحی برای اتصال همچون روش سابق جوابگوی نیاز طرح باشد، جایی که ما سابق بر این بولت را از قبل به شکل عصایی در بتن ریزی و قالب بندی کار می‌گذاشتیم. این تازه شروع کار است …

 

استانداردهای طراحی، تولید و تست !

ُسرویس های باتیس

 

در علوم مهندسی وقتی روشی نو پیشنهاد می‌گردد لازم است سفری طولانی را آغاز کند تا به یک عملیات روتین در ساخت تبدیل گردد. شما باید بتوانید جوابگو بودن ایده خود را اثبات کنید. ما در سه مرحله ایده خود را بررسی می‌نماییم. اینجا جایی است که استانداردها به ما کمک می‌نمایند. اصولی که پس از تحقیقات طولانی، آزمایشات متعدد و تجربه ساخت به یک قانون و اصل اساسی یا به عبارتی همان بند آیین نامه تبدیل گشته‌اند. لازم به ذکر است در اینجا ما به تفاوت استاندارد و آیین نامه (code) اشاره نماییم. یک استاندارد زمانی که تبدیل به مقررات ملی یا بین المللی گردد ما آن را آیین نامه می‌دانیم و تخطی از آن را جایز نمی‌دانیم. حال لازم است در سه مرحله شامل طراحی سیستم نصب، تولید محصولات نصب و روش اجرای نصب، ایده خود را با استانداردهای روز ملی و بین المللی مطابقت دهیم. این تنها راه حل ما برای قرارگیری در ماراتن سرعت در صنعت ساختمان است.

ما در باتیس در هر سه مرحله محصولات خود را با استانداردهای ملی و بین المللی مطابقت می‌دهیم و یا از محصولاتی استفاده می‌نماییم که کلیه این مراحل را طی نموده باشند تا خیال ما و مشتریان ما را راحت کنند! انکرها (انکر مکانیکی و شیمیایی) و رول بولت‌های فیشر Fischer آلمان با بالاترین سطح استانداردهای بین المللی طراحی می‌گردند. این موضوع تنها زمانی برای ما اثبات می‌گردد که یک موسسه ثالث تطابق محصول را با بالاترین سطح استاندارد مقایسه نماید. اینجا جایی است که تاییدیه‌های معتبر بین المللی به ما کمک می‌نمایند. تاییدیه هایی از موسساتی همچون DIBT ، RAL ، UL و FM که صحت انجام کلیه اصول مهندسی بر مبنای استانداردهایی همچون ETA ، ACI و ASTM را کنترل می‌نمایند.

همچنین تولیدات داخلی شامل سیستم نصب تاسیسات (ساپورت تاسیسات)، بست‌های لوله نیز توسط موسساتی همچون دانشگاه امیرکبیر، مرکز پژوهش متالورژی رازی و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صحت سنجی می‌گردند تا با استانداردهای ملی و بین المللی مطابقت داشته باشند.

 

پشتیبانی فنی و مهندسی

پشتیبانی بایتس سازهما در کلیه مراحل انجام کار گام به گام در کنار شما هستیم و بهترین مشاوره و توصیه را به شما ارائه می‌دهیم. ارائه محصول تنها یک مرحله از انجام کار است. خدمات فنی باتیس قبل از تصمیم گیری مشتری به منظور انتخاب بهترین راه حل نصب و انجام عملیات طراحی آغاز می‌گردد تا پیشنهادی اقتصادی ارائه گردد. پس از آن با آموزش پرسنل جهت کنترل و نصب سیستم پیشنهادی خدمات فنی ادامه می‌یابد و در نهایت با نظارت بر صحت عملکرد خاتمه می‌یابد. اما این انتهای کار نیست و شما از خدمات مشاوره ای مادام العمر باتیس بهره مند خواهید شد. به طور کلی پشتیبانی فنی شامل مراحل زیر می‌باشد:

  • طراحی مهندسی

پس از بررسی نیازهای مشتری طرح اولیه توسط تیم باتیس آماده می‌گردد و با استفاده از آیین‌نامه‌های طراحی همچون آیین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله 2800 ، نشریه 360 سازمان برنامه با موضوع بهسازی لرزه‌ای ساختمان‌ها ، آیین‌نامه AISI آمریکا ، نشریه 128 سازمان برنامه و مقررات ملی ساختمان طراحی با بهره‌گیری از نرم افزارهای تخصصی همچون SAP 2000 ، CAESAR II ، Fischer FIXPERIENCE انجام می‌گردد. نتیجه طراحی به صورت نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی بر اساس نیاز طرح به مشتری ارائه می‌شود.

  • براورد متریال

با توجه به تنوع محصولات به منظور اطمینان از صحت انتخاب محصول به خصوص در مواردی که آشنایی مشتریان با محصولات کمتر باشد تخمین میزان و نوع محصولات توسط تیم فنی باتیس انجام می‌شود. انواع بست‌های لوله، بست لوله اسپرینکلر، تنوع پروفیل‌های ساپورت به شکل‌های U channel ،channel C و G channel و سایزهای مختلف، تنوع انکرهای مکانیکی، انکرهای شیمیایی (چسب کاشت) و رول بولت‌ها و وجود تنوع گسترده اتصالات ثقلی و اتصالات لرزه ای ساپورت نیازمند مشاوره تخصصی در انتخاب محصولی مناسب برای کاربرد مورد نظر می‌باشد.

  • طراحی قطعات و محصولات خاص

تیم فنی و مهندسی باتیس محصولات خود را به گونه ای طراحی نموده است که اکثر کاربردهای مورد انتظار در نصب تاسیساتی و یا نصب‌های معماری و سازه ای را پاسخگو باشد. اما در صورتی که طرح خاصی از قطعات و یا محصولات مد نظر باشد قابل بررسی و ارائه است. این موضوع توسط تیم تحقیق و توسعه باتیس با توجه به استانداردهای ساخت و تولید بررسی می‌گردد و پس از ارائه طرح نهایی و تحلیل تنش قطعه نمونه ای از محصول نهایی مورد تست قرار می‌گیرد. سپس محصول در حضور مشتری تست و بررسی می‌گردد و در صورتی که نظر ایشان را جلب نمود به تولید نهایی می‌رسد.

  • طراحی لرزه ای و دینامیکی اجزای غیر سازه ای

الزامات طراحی لرزه ای و دینامیکی اجزای غیر سازه ای نیز همچون طراحی اجزای سازه ای قابل تخمین و بررسی دقیق است. آیین نامه‌های جدید داخلی همچون 2800 ویرایش چهار ملزم می‌نماید که خطوط لوله و تجهیزات نصب تاسیساتی و معماری را نیز همچون اجزای سازه ای در برابر زلزله مقاوم نماییم. این موضوع به خصوص در ساختمان‌های با درجه اهمیت بالا همچون بیمارستان‌ها از حساسیت بیشتری برخوردار است. موضوع قابل تامل در طراحی سازه ساپورت در برابر زلزله این است که اینجا ضعیف ترین المان میزان مقاومت کل سازه ساپورت در برابر زلزله را مشخص می‌نماید. هم اکنون آخرین کنترل‌ها لازم است طبق آیین نامه 2800 و نشریه 360 بهسازی لرزه ای ساختمان‌ها مورد بررسی قرار گیرد. لازم به ذکر است نشریه 360 با توجه به اینکه طراحی را بر اساس عملکرد کنترل می‌نماید لازم است علاوه بر کنترل ضوابط آیین نامه 2800 مورد بررسی قرار گیرد.

تیم فنی باتیس مجموعه ای از متخصصین را گرد هم آورده که تجربه بالایی در طراحی ساپورت‌های لرزه ای در پروژه‌های مختلف بیمارستانی و … دارند و جزو پیشتازان طراحی در این زمینه بوده اند. بدیهی است تجربه و دانش تخصصی، طرح پیشنهادی ما را بیمه می‌نماید و کمک می‌کند تا کوچکترین جزییات از نظرمان دور نماند. با توجه به اهمیت موضوع فوق لطفا برای مشاوره تخصصی در این زمینه با تیم فنی باتیس تماس حاصل نمایید.

 

کیفیت محصولات و خدمات

خدمات و کیفیت

به منظور اطمینان از طراحی بخش تولید از نظر مطابقت با استانداردها و کنترل کیفیت محصولات تولیدی لازم است آن‌ها را بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا تست نماییم. به این منظور تیم کنترل کیفیت باتیس محصولات را با کمک مرکز پژوهش‌های متالورژی رازی تست می‌نماید و روش تست بر اساس استانداردهای تخصصی ساپورت‌های تاسیساتی انجام می‌گیرد. پس از انجام تست‌های لازم باربری قطعات توسط محاسبات آماری دقیق با لحاظ کردن ضرایب اطمینان به دست می‌آید. انجام طراحی سازه ساپورت با در نظر گرفتن نتایج این محاسبات ما را از باربری و عملکرد بهینه ساپورت آسوده خاطر می نماید.

با کارهای ما بیشتر آشنا شوید